LECHT BAIRNS 2004 RESULTS
Name YOB Bib Number 1st Run Time 2nd Run Time 3rd Run Time Total: 2 Best Times Posn.
GIRLS 97 & Later:              
Florence Cochrane-Dyet (GDN) 97 1 62.68 100.47 59.58 122.26 3rd
Laura McIntosh (GDN) 97 2 51.15 47.4 47.25 94.65 2nd
Erika Proctor (GDN) 97 3 57.56 46.35 46.8 93.15 1st
BOYS 97 & Later:              
Iain Campbell (GDN) 97 5 68.56 62.67 61.71 124.38 3rd
Christopher Guest (SSC) 97 6 51.66 50.61 52.06 102.27 1st
Duncan Kuwall (SSC) 98 7 54.64 54 50.9 104.9 2nd
GIRLS 95 & 96:              
Hope Whitelaw (ASC) 95 8 35.4 34.24 33.9 68.14 1st
Rose Ledbitter (GDN) 95 9 45.36 117.36 DNS 162.72 5th
Alexandra Stirling (GDN) 96 10 46 44.79 44.73 89.52 4th
Kate Guest (SSC) 95 11 39.88 42.49 41.2 81.08 3rd
Nicole Ritchie (GSC) 95 12 41.22 39.38 39.44 78.82 2nd
BOYS 95 & 96:              
Moray Kerr (LSRA) 96 14 DNS DNS DNS DNS  
Greg Cahill (GDN) 96 15 DNS DNS DNS DNS  
Cameron Angus (GDN) 96 16 DSQ 42.23 40.94 83.17 8th
Paul Henderson (ASC/SSC) 95 17 31.9 32.1 32.37 64 1st
Alistair Millican (SSC) 96 18 38.55 37.48 38.79 76.03 3rd
Ross Millican (SSC) 96 19 37.59 37.52 35.68 73.2 2nd
Andrew Campbell (GDN) 95 20 40.84 40.73 39.27 80 6th
Finlay Proctor (GDN) 95 21 42.51 40.25 39.49 79.74 5th
Struan Gordon (GDN) 96 22 38.97 40.33 39.68 78.65 4th
Kerr Robertson (SSC) 95 23 41.9 41.19 42.13 83.09 7th
GIRLS 93 & 94:              
Alex Tilley (GDN) 93 27 32.64 31.41 31.02 62.43 1st
Kate Angus (GDN) 94 28 39.6 39.36 40.13 78.96 8th
Sarah Millican (SSC) 94 29 38.59 38.55 38.36 76.91 7th
Rebecca Thompson (XSC) 94 30 37.13 36.16 34.87 71.03 3rd
Alice McPherson (GDN) 93 31 37.23 38.16 36.74 73.97 6th
Bryony Wardle (ASC) 94 32 37.96 36.88 37.07 73.95 5th
Kate Smith 93 33 42.14 40.74 40.05 80.79 9th
Charlie Guest (SSC) 93 34 36.38 36.68 37.43 73.06 4th
Hannah Munro (GDN) 93 35 44.7 43.81 44.08 87.89 10th
Rachel Franks (GDN) 93 36 35.05 34.26 33.99 68.25 2nd
Zoe Pritchard (SSC) 94 37 45.75 44.86 43.84 88.7 11th
BOYS 93 & 94:              
Marcus Bodzioch (GDN) 94 40 64.84 55.02 52.35 107.37  
Tobias Cochrane Dyet (GDN) 94 41 41.96 43.87 46.16 85.83 14th
Andrew Crawford (GDN) 93 42 42.12 43.34 44.42 85.46 12th
Baxter Davidson-McQueen (GDN) 94 43 46.62 43.46 42.26 85.72 13th
Alistair Kuwall (SSC) 93 44 29.62 31.18 30.43 60.05 2nd
Struan Kerr (LRSA) 94 45 DNS DNS DNS DNS  
Euan MacFie (ASC) 94 46 DNS DNS DNS DNS  
Matt Thompson (XSC) 93 47 28.97 29.47 29.31 58.28 1st
David McIntosh (GDN) 94 48 34.44 35.08 34.4 68.84 5th
Joe Rentoul (GDN) 93 49 43.37 42.66 41.94 84.6 9th
Mathew Smith 93 50 43.29 42.71 42.51 85.22 10th
David Barcroft (GDN) 93 51 32.29 30.51 30.13 60.64 3rd
Cameron Ireland (GDN) 94 52 48.18 46.5 46.31 92.81 15th
Euan Mathews (ASC) 94 53 35.51 35.05 34.62 69.67 6th
Calum Gordon (GDN) 93 54 36.32 37.98 37.17 73.49 7th
Cameron Hook (XSC) 93 55 32.77 31.97 31.48 63.45 4th
Jake Cranston (GDN) 93 56 39.95 40.91 41.06 80.86 8th
             
Winner Colquhonnie Salver: Alex Tilley                   Gordon Skiers
Winner Lecht Bairns Cup: Matt Thompson            Xscape Ski Club

BACK